wtorek, 27 lutego 2018

ŠKOLIČKA SOVIČKA

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to dla każdego dziecka stres i sporo wyzwań. Aby pomóc maluchowi przygotować się do tej istotnej w życiu zmiany, przedszkola i szkoły wymyślają różne zajęcia, programy i ułatwienia, aby przedszkolak wiedział, co go czeka, a rodzice mieli pewność, że ich dziecko jest na tyle dojrzałe, by móc pójść do szkoły.

Dzieci w Czechach rozpoczynają naukę w szkole w wieku 6 lat. Można oczywiście o rok wcześniej czy o rok pózniej, w zależności od umiejętności i rozwoju dziecka. Jeśli rodzić nie jest zdecydowany, może odwiedzić poradnię i skonsultować się z psychologiem dzięciecym czy pediatrą. 


Nasze drasowskie przedszkole we współpracy z tutejszą podstawówką organizuje cykl 10 spotkań o wdzięcznej nazwie škola z sovičkou, podczas których dzieci razem z rodzicami chodzą do szkoły na zajęcia prowadzone przez nauczycielkę nauczania początkowego. Można poobserwować własne dziecko, jak sobie radzi z poszczególnymi zadaniami (i od razu można je porównać z innymi dziećmi) czy potrafi się skupić, czy odpowiada z sensem na zadanie pytania, czy nie przeszkadza nauczycielce i innym dzieciom podczas zajęć, można się dowiedzieć, co dziecko najbardziej bawi (liczenie, rysowanie, wiązanie sznurówek, opowiadanie historyjek, nauka liter, praca w grupie z dziećmi itp.)
Jeśli dziecko ma z czymś trudności, nauczycielka doradzi nad czym i w jaki sposób należy jeszcze popracować.

Poniżej znajdziecie przykładowe zadania, jakie musieliśmy przerobić. Sprawdzcie, czy dalibyście radę :D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz